Anyuhang

Anyuhang

Terápiát minden anyának!

Végre elértünk oda, hogy nem szégyen segítséget kérni

2025. július 22. - Szikoancsa

istockphoto-961349202-612x612.jpg


Végre kijött a The Times oldalán egy tanulmány általi cikk arról, hogy bizony az anyukák nagy része már nem fél beszélni az anyaság nehéz oldaláról. 

Ezért azért újdonság, mert nem állunk meg annál, hogy kimondjuk magunknak, "ez a szar oldala az anyaságnak éppen", hanem tovább lépve megnevezi az okokat, és orvosolni kezdi. 

Nem elég egyetérteni egy képpel, azonosulni vele!



Éjjel a nyűglődő gyerek mellett telefont pörgetve találni egy bátorító képet, videót egy nehézségeket megélő anyáról felszabadító tud lenni de ez még nem oldja meg a te érzéseidet! Mert reggel te leszel fáradt és a te gyerekedet kell szeretettel hordoznod pedig legszívesebben magadat ölelgetnéd egész nap. 

Tegyél végre magadért többet! 


Sok szakember kínálja a lehetőségeit de vagy drágák vagy nem érted még, neked ez miért érné meg. Ezért mutatok neked egy egyértelmű és áttekinthető magyarázatot miért érdemes belevágnod és felkeresned valakit! 


Miért előnyös az anyukáknak terápiára járni a szülés utáni időszakban, legyen szó pszichológiai vagy fizikai terápiáról? 

 

A pszichológiai terápia előnyei anyukáknak szülés után

1. Érzelmi támogatás és biztonságos teret nyújtás

A szakemberek meghallgatnak téged ítélkezés nélkül, ami különösen fontos, ha a család vagy a barátok nem tudnak elegendő figyelmet fordítani rád. Ez segít az érzések feldolgozásában és az elszigeteltség oldásában.

2. Megküzdési stratégiák elsajátítása

A terápiában megtanulhatsz hatékony stresszkezelési technikákat, amelyek nemcsak a babagondozás nehézségei, hanem a mindennapi szorongások kezelésében is hasznosak maradnak.

3. Kommunikációs készségek fejlesztése

Fejlődik az érzések felismerése és megosztása, ami javítja a párkapcsolati és családi interakciókat is.

4. Önmagad gondozásának támogatása

A terapeuták segítenek elengedni a bűntudatot és tudatosítani, hogy az önmagadra fordított idő nem önzés, hanem családod biztonságát is szolgálja.

5. Előnyös hatások a babára is

A depresszió kezelése nemcsak az anyára van pozitív hatással, hanem az anya–baba kapcsolat javulása és a gyermek érzelmi önszabályozásának fejlődése is mérhetően javulhat.

6. Tudományosan támogatott terápiás módszerek

Klinikai vizsgálatok szerint hatékonyak például kognitív viselkedésterápia (CBT), interperszonális terápia (IPT) és speciális anya–gyermek pszichoterápiás csoportok (például M‑ITG), melyek rövid távon csökkentik a depresszió tüneteit és javítják az anya–baba kapcsolatát.

istockphoto-1846612958-612x612.jpg

Fizikai terápia – test és elme együttes támogatása

Pelvifloor fizioterápia

A szülés után gyakori problémák – mint a gátizom-elgyengülés, vizelettartási panaszok vagy derékfájás – esetén a specializált fizioterápia hatékony segítséget jelent. Növeli a fizikai komfortot, javítja a testtartást és csökkenti a hosszú távú mozgásszervi problémák kialakulását. Ezek sokszor otthon is végezhetőek online!

Holisztikus gondozás

A fizikai jólét és mentális egészség összefügg: a testmozgás és fájdalomcsillapítás csökkenti a stresszt és hozzájárul az érzelmi stabilitáshoz is.

Társas támogatás csoportos terápián keresztül

Terápiás vagy támogatói csoportokban – akár anya–gyermek közös foglalkozások formájában – az anyukák hasonló kihívásokkal küzdő társaikkal találkozhatnak, ami csökkenti az elszigeteltség érzését, és közösségi erőforrást jelent a nehézségek kezelésében.

Ha szeretnél kérdezni keress bizalommal, egyéni és személyes, ingyenes tanácsadásra fogadok minden érdeklődő édesanyát! 

Elérhetőségem: 

Szikoráné Palicz Anikó
Facebook: https://www.facebook.com/palicz.aniko/
Email: palicz.aniko@webness.hu

istockphoto-958658658-612x612.jpg

 

A bejegyzés trackback címe:

https://anyuhang.blog.hu/api/trackback/id/tr5018912878

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása